Потоківська сільська рада

Кременчуцького району, Полтавської області

Телефон: (0536) 78-11-91, 78-11-42

Історія села

Село Потоки було засноване близько 1645 року.

На карті, складеної французьким інженером Бопланом в 1630-1646 роках, Потоки позначено, як нове містечко. Історичні документи, починаючи з XVІІ століття свідчать, що назва села – Потоки –  ніколи не мінялась. За переказами старожилів, існує декілька легенд про походження назви села.

Перша легенда стверджує, що в давні часи люди тікали від своїх ворогів і, збираючись великими потоками, ховались у дрімучих лісах над річкою Псьол. Тому, начебто, поселення й стало називатись Потоками.

Друга легенда твердить, що на місці сучасного села Потоки відбувалась жорстока битва з татаро-монголами, в якій було пролито “потоки” крові. Тому, нібито, село має таку назву.

Третя легенда розказує про те, що землі, на яких стоїть село Потоки, в давні часи захопив польський магнат Потоцький, від прізвища якого й пішла назва села.

Перші дві легенди не можна прийняти на віру, тому що вони дуже спрощено й наївно трактують походження назви села. Відносно третьої легенди можна зауважити наступне: аби назва села походила від прізвища Потоцький, то найшвидше село називалося б Потоцьке, тобто мало той самий корінь, що й у прізвищі магната. Але ж воно називається Потоки. Найбільш вірогідно назва села походить від природних явищ – водяних потоків, що спостерігались в давнину в цих місцях.

Село є адміністративним центром Потоківської сільської ради, в який, крім того, входять села Придніпрянське (Дзержинське), Мала Кохнівка та Соснівка.

Село Потоки знаходиться на правому березі річки Псел. Річка в цьому місці звивиста, утворює лимани, стариці і заболочені озера. Поруч проходять автомобільна дорога що з’єднує міста Кременчук та Полтаву.

Відстань від с. Потоки до м. Кременчука 15 км, до м. Полтави 90 км.

Через с. Мала Кохнівка проходить автомобільна дорога, що з’єднує міста Кременчук та Горішні плавні.

На території сільської ради розташовані 2 школи (Потоківська – 11-ти річна та Мало-Кохнівська – 9-ти річна), дошкільний навчальний заклад «Світлячок», амбулаторія сімейної медицини, Мало-Кохнівський та Придніпрянський ФАПи, Потоківський центр культури і дозвілля, Придніпрянський сільський клуб.

Також на території села розташована ТДВ «Птахофабрика «Росія», спортивно-оздоровчі табори «Зоряний» Кременчуцької міської ради та «Енергетик» ПАТ «Полтаваобленерго», навчально-оздоровчий комплекс Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка «Ерудит»

На території сільської ради розвинута мережа торгівельних закладів, які забезпечують населення продуктами харчування.

Між містом Кременчук та с. Потоки курсує автобусний маршрут номер 107.

Між містом Кременчук та с. Придніпрянське (через с. Мала Кохнівка) автобусний маршрут номер 117.

Між с. Потоки та Горішні Плавні курсує автобусний маршрут №150.

На відстані 1,5 км від села знаходиться залізнична станція Потоки.

Більша частина населення села Потоки забезпечено централізованим водопостачанням та водовідведення.

Система водопостачання складається з 2 свердловин, насосної станції ІІ водопідйому та водопровідної мережі. Система водовідведення складається з каналізаційної мережі та 2-х каналізаційних насосних станцій, які перекачують стоки на очисні споруди ТДВ «Птахофабрика «Росія».

Населення сільської ради складає 4112 осіб (чоловіки – 1926, жінки – 2186, які проживають у с. Потоки – 1986 осіб, Мала Кохнівка – 1562 осіб, Придніпрянське – 413 осіб та Соснівка – 151 осіб.

Всього площа земель сільської ради складає 7381,86 га, із них землі лісогосподарських підприємств – 2936,7098 га, землі запасу та землі не надані у власність – 2343,6279 га, під промисловими та іншими підприємствами – 785,1730 га, під сільськогосподарськими підприємствами – 441,2435 га, під водогосподарськими підприємствами – 217,99 га. Площа земель населених пунктів Потоківської сільської ради складає 830,0265 га, в тому числі с. Потоки – 401,75 га, с. Придніпрянське – 149,56 га, с. Мала Кохнівка – 234,2365 га та Соснівка – 44,48 га.

На території сільської ради діє Потоківське комунальне господарство, яке забезпечує населення питною водою та відведенням стоків, вивезенням сміття, утриманням та благоустроєм територій населених пунктів сільської ради.

АРХІВ НОВИН

Banerbpd 125x125
Join Us Facebook